Результати діяльності санаторних закладів

Головне управління з питань туризму, євроінтеграції, зовнішніх зв’язків та інвестицій Львівської облдержадміністрації провело підсумки моніторингу діяльності санаторно-курортних закладів Львівщини у 2011 році.

На курортах області функціонує 101 санаторій та заклад відпочинку тривалого перебування, з них: 47 санаторіїв, 8 пансіонатів з лікуванням, 8 санаторіїв-профілакторіїв, 6 пансіонатів відпочинку та 32 бази відпочинку. За кількістю санаторно-курортних закладів (санаторіїв та пансіонатів з лікуванням) Львівщина посідає 2 місце в Україні.

Досягненнями санаторно-курортної галузі в 2011 році є:

- збільшення на 11% кількості іноземних громадян, які оздоровлювалися у санаторно-курортних закладах області;

- збільшення на 2,2% кількості проданих путівок, які були реалізовані санаторно-курортними закладами на договірній основі;

-  зростання на 23,8% видатків на оновлення та закупівлю нового медичного обладнання, що, відповідно, позитивним чином вплинуло на покращення якості та розширення спектру санаторно-курортних послуг.

Найчастішим попитом курорти Львівщини користуються у туристів з Росії – 22 661 особа, Молдови – 4 764 особи, Азербайджан – 3 408 осіб та Білорусі – 2 986 осіб, Республіки Польща – 1 227 осіб, Німеччини – 1 064 осіб, Ізраїлю – 340 осіб.

Зазначені тенденції свідчать про позитивні зрушення у регіональній політиці в сфері санаторно-курортного лікування, які проявляються у залученні інвестицій та зростанні зацікавленості іноземців у відпочинку на Львівщині завдяки популяризації рекреаційних та санаторно-курортних можливостей області за кордоном, підвищенню якості та розширення сфери послуг.

Визначена п’ятірка найбільш активних платників податків до бюджетів усіх рівнів: СКК «Моршинкурорт», ЗАТ «Трускавецькурорт», санаторіїв «Карпати» (м. Трускавець),  «Кришталевий палац» (м. Трускавець) та «Шахтар» (м. Трускавець).

За обсягом наданих санаторно-курортних послуг лідирують заклади ЗАТ «Трускавецькурорт», СКК «Моршинкурорт», СГК «Дніпро-Бескид» (м. Трускавець), санаторії «Шахтар» (м. Трускавець) та «Моршинський» (м. Моршин).

Окрім того, станом на кінець року у санаторно-курортних закладах області було створено 125 нових робочих місць, тоді як у 2010 році – лише 34.