Курорти Львівщини

Трускавець – найбільш привабливий бальнеологічний курорт України. Розташований у мальовничій долині Східних Карпат на висоті 350 м над рівнем моря на віддалі 100 км на південь від Львова. Це місто особливої природної краси з кришталево чистим повітрям, розташоване серед чарівних пологих лісистих схилів та стрімких річок.

Місто Трускавець – затишна й екологічно чиста зона з помірно-континентальним кліматом, щедрим розмаїттям природних багатств, курорт є однією з найдавніших оздоровниць Європи.

На його території зосереджені великі запаси мінеральних вод з 14-ма природними джерелами та поклади “гірського воску” – озокериту.

Сьогодні Трускавець – це 20 комфортабельних санаторіїв, 21 пансіонат та близько 50 готельних комплексів.

Кожного року сюди приїжджає понад 230 тисяч відпочиваючих з України, а також близько 25 тисяч іноземців.

Трускавець завоював славу та популярність завдяки лікувальній воді “Нафтуся”. Ця мінеральна вода сприяє виходу дрібних камінців та піску з нирок, жовчного міхура, сечо- і жовчовивідних шляхів, нормалізує обмін речовин, покращує діяльність кишково-шлункового тракту, підшлункової залози, підвищує активність залоз внутрішньої секреції, захищає та відновлює клітини печінки, виводить з організму радіонукліди та шлаки. Крім “Нафтусі” наш курорт багатий різноманіттям інших земних і підземних мінеральних вод, таких як “Марія”, “Юзя”, “Софія”, “Броніслава” та багатьох інших.

Між Трускавцем і Львовом через міста Дрогобич та Стрий курсують електропоїзди і автобуси Дістатися до Трускавця не складає проблем. Є залізничний та автовокзали, а у Львові (на відстані 100 км на південь) – міжнародний аеропорт.

Офіційна сторінка Трускавецької міської ради www.truskavets-city.gov.ua/

Моршин – це один з найвідоміших гастроентерологічних курортів України, завдяки його унікальним джерелам мінеральних вод, вдалому географічному розташуванні, зручному транспортному сполученню і екологічно чистому середовищу.

Одним з основних лікувальних факторів Моршина є мінеральні джерела, а також торф’яна грязь і озокерит.

Курортна зона Моршина знаходиться окремо від житлової частини, практично всі санаторії перебувають у прекрасній парковій зоні, що плавно переходить у ліс.

Різноманітні за своїм змістом і хімічному складу мінеральні води Моршина, успішно використовуються у боротьбі з різними хворобами. Ефективний засіб для лікування захворювань шлунково-кишкового тракту і обміну речовин. Моршинська мінеральна вода – завдяки протизапальному, жовчогінному, сечогінному і послаблюючому ефектам, сприяє очищенню організму, виведенню радіонуклідів, підвищує імунітет.

На території курорту 12 санаторіїв, 3 пансіонати з лікуванням, бальнеогрязелікарня, аеросолярій, інгаляторій.

Офіційний сайт СКК “Моршинкурорт” www.morshynkurort.net/ua/

Східниця - невелике селище, що розташоване в мальовничій долині річки Східничанка та оточене карпатськими горами.

В Східниці створені чудові умови для відпочинку та комплексного лікування багатьох недуг з використанням багатьох засобів – мінеральних вод для внутрішнього і зовнішнього застосування, озокеритної терапії, лікувальної фізкультури, а також особливого цілющого Карпатське повітря.

Східницьке родовище мінеральних вод налічує 38 джерел. Води Східницького курорту мають такі покази до застосування:

 • захворювання жовчних шляхів і жовчного міхура
 • захворювання печінки, нирок
 • хронічні гепатити
 • хронічні панкріатити
 • хронічні холецистити, холангіти
 • хронічні піелонефрити
 • хронічні цистити
 • цукровий діабет

Східницькі мінеральні води не мають аналогів у Європі, поєднують у собі лікувальні якості води таких відомих курортів як Трускавець, Кисловордськ (Росія) та Боржомі (Грузія).

Офіційний сайт Східницької селищної ради www.shidnitca-rada.com/

У Великому Любіні знаходиться один з старіших в Європі бальнеологічних і кардіологічних санаторіїв.

Основний природний ресурс – сірководнева вода – має унікальні лікувальні та оздоровчі властивості. Медичні покази : захворювання серцево-судинної системи (ішемічна хвороба серця. Гіпертонічна хвороба. Ревматичні захворювання. Захворювання вен та артерій), захворювання нервової системи (дитячий церебральний параліч, залишкові явища ч. м. травм, інсультів, судинні захворювання мозку, радикуліти, неврити, астено – невротичні розлади, і т. д.), захворювання кістково-суглобної системи (остеоартрози, артрити, спондільоз, остеохондро, постравматичні контрактури і т.п.), гінекологічні захворювання (запальні та незапальні захворювання жіночої статевої сфери, різні форми безпліддя, злукова хвороба), дерматологічні захворювання (псоріас, парапсоріас, екзема, кропивянка. Червоний плоский лишай, кератодерміт, вогнищева склеродермія, себорея)

Курорт Немирів - бальнеологічний курорт лісостепової зони, розташований на північ від Південного Бугу. На базі цілющих сірководневих мінеральних вод та лікувальної торф’яної грязі працює будинок відпочинку, що розташований у палаці 1894-1917 pp.

У Немирові лікують захворювання органів кругообігу, опорно-рухового апарату, нервової системи, шкіри.

Шкло - бальнеологічний і грязьовий курорт в Яворівському Львівської області. Сірководневу сульфатно-кальцієву воду використовують для купелів, гідрокарбонатнонатрієво-кальцієву — для пиття.

В санаторії “Шкло” лікуються:

 • сечокам’яна хвороба при малих конкрементах
 • запальні хвороби сечовивідних шляхів – пієлонефрит, цистит
 • сечокам’яні діатези всіх видів
 • хронічні простатити, уретрити
 • жовчнокам’яна хвороба, неврастенії, остеохондроз хребта
 • запальні хронічні захворювання печінки і сечовивідних шляхів
 • функціональні розлади жовчовивідних шляхів (дискенезії)
 • хвороби жіночих статевих органів, запалення маточних труб, матки, яєчників
 • псоріаз різних форм, свербець, кропивниця
 • нейродерміт в хронічній стадії, вогневе і тотальне облисіння
 • екзема істинна і себорейна в хронічній стадії
 • подагра, хронічні поліартрити різних етологій
 • хвороби периферійних нервів, радикуліт, плексити, неврити
 • захворювання шлунково-кишкового тракту

Транспортне сполучення: від Головного залізничного вокзалу м. Львів прямує маршрутне таксі, відправлення о: 8:50; 13:05; 16:10.

Славське - найбільший гірськолижний курорт Українських Карпат розташований між хребтами Бескидів та Горган. Курорт має досить розвинену інфраструктуру зимового відпочинку, свої послуги пропонують численні готелі, пансіонати, приватні садиби, а також витяги з трасами різних рівнів складності, прокати лижного спорядження, різноманітні заклади харчування.

Тисовець - гірськолижний комплекс на висоті 1017,1 м. над рівнем моря, у верхів’ї річки Тисовець, який оточений крутими схилами і густими лісами.

Тисовець – центр зимових видів спорту міжнародного значення, тут розташована база підготовки українських спортсменів.

Сучасний гірськолижний комплекс “Плай” діє з 2007 року. Зараз тут функціонує 6 різних лижних трас – від пологих до екстремальних. Можна взяти на прокат будь-яке гірськолижне та сноубордичне спорядження, скористатися послугами досвідчених інструкторів. Сніг взимку – обов’язковий атрибут пейзажу.